Belépés

Eladó egy szaténbarna 2009-es Merida S-Presso i8-D (Shimano agyváltó, elől-hátul tárcsafék) ELKELT

Edit: a gép elkelt, kösz mindenkinek az érdeklődést. Nem törlöm, mert hadd menjenek a kommentek alatta...

A Shimano Alfine 8 sebességes agyváltó, valamint a Shimano Alfine 160 mm-es hidrás tárcsafék elől-hátul a két nagy előnye. Gyakorlatilag karbantartást nem igénylő rendszer. A váltó 307%-os áttételi tartománnyal rendelkezik, állva és menet közben is tud váltani, a fék pedig esőben-hóban-fagyban remekül fog, mindkét alkatrész felhasználóktól és szakemberektől is remek értékeléseket kap (ez alapján vettem én is). Mindennapi folyamatos használatra, rendszeres élménytúrázásra ideális a gép.

Az eladás oka, hogy bár beleszerettem és imádom, a szabványos trekkingnél rövidebb váza (lásd a képen lent) és az 190-es magasságom miatt sehogy sem tudunk egymáshoz csiszolódni. Krúzolni nekem is élmény vele, de napi hajtásra 170 és 185 között lehet praktikus. A szettről sokat elmondhat, hogy pontosan ugyanilyen összeállítást szeretnék majd helyette, csak méretben hozzám illő geometriájú vázzal.

Hibája nem sok van, azok is minimálisak: a kulacstartásra szolgáló két csavarmenet közül az alsó elnyíródott (felső stabilan tart), láncra egy tisztítás, sárhányóra beállítás ráfér, de ezeken kívül alig használt, kifogástalan állapotban van. Ajándékba jár hozzá első+hátsó ledes lámpák, vezeték nélküli km óra.

Számla szerint 2009 márciusban újonan 226.000-be került (Bergusonnál), jelenlegi is 220-230 között kapható ez a 2009-es modell, a 2010-es pedig 260 körül, úgyhogy a 120.000-es ár nem alku tárgya.

Link a bejegyéshez:

Galad képe
Galad 2010, június 13 - 05:42

ha lenne 120am most, akkor lecsapnék rá. Sajnos nincs rá most keretem :(.

norbee_usr képe
norbee_usr 2010, június 13 - 11:18

hát igen, 120-ért ütős ajánlat!
Én is vinném,ha lenne lé:)

feb képe
feb 2010, június 15 - 04:20

Nekem van, de nem tetszik a színe ;)

Dagoka képe
Dagoka 2010, június 14 - 16:14

Nem nagyon ismerem az agyváltós rendszereket,de ebből lehet fixit csinálni úgy hogy mellette tudjam használni az agyváltót??

Kovács Fixista képe
Kovács Fixista 2010, június 14 - 22:20

nem lehet. arra külön rendszer van, úgy tudom

Galad képe
Galad 2010, június 15 - 06:12

istenem, a fixi, a fixi... rekumbensre, riksára, atommeghajtású jégtörőre nem lehet fix hajtást szerelni?

Vitéz képe
Vitéz 2010, június 15 - 07:08

vizibiciklire lehet :)

Galad képe
Galad 2010, június 15 - 14:36

jól is lehet vele treksztendelni...

csalev képe
csalev 2010, június 15 - 10:27

Úgy tudom a Sturmey-nek idén lett egy fix agyváltója.
http://fehervarkerekpar.hu/core/catalog/item/card/id/29844/Category_Id/2...

Kovács Fixista képe
Kovács Fixista 2010, június 18 - 17:32

deafixibenpontazhogy

"Úgy érzem, hogy az áttételek csak 45 felettieknek valók. Hát nem jobb az izmok erejével diadalmaskodni, mint valami mesterséges váltó szerkezet segítségével? Egyre puhányabbak vagyunk... ezért nekem mindig örökhajtós kerékpárt adjatok!"